P.O.W.-Składowa

P.O.W. 42
Stan obiektu: 
Nie istnieje
Właściciel: 
Mapka - lokalizacja: 
Najbliższe: 
Styl architektoniczny: 
Opis i Historia: 

Ponad 100 letnia kamienica z charakterystycznym mansardowym dachem.

Obecny stan budynku: 

22 marca Radio Łódź poinformowało o uszkodzeniu budynku wewnątrz podwórza.  Zawaleniu uległa część stropów. Zniszczenia są na tyle poważne, że podjęto decyzję o rozbiórce 2-3 kondygnacji kamienicy

3 kwietnia pojawyły się rusztowania.

Budynek zaczęto rozbierać 8 kwietnia 2019 r.

Najważniejsze informacje z artykułu Gazety Wyborczej z 8.04.19 r.:
- kamienicę sprzedano na licytacji w grudniu 2018 r.,
- kupiła ją spółka Hocan Estate, a końcowa kwota wzrosła z 2,3 do 4,1 mln zł.,
"– Chcemy wykonać wszystko w jak najwyższym standardzie i przy zachowaniu jak największego bezpieczeństwa. Dlatego większość robót zostanie przeprowadzona ręcznie, a do ich wykonania wybraliśmy firmę Langeo Construction SA, która ma w swoim portfolio specyficzne i techniczne rozbiórki – tłumaczy „Wyborczej” Janusz Maciejewski, członek zarządu Hocan Estate."
- na rusztowaniu ma pojawić się baner z wizualizacją nowej inwestycji i wisieć tam, aż do powstania nowego budynku,
- Rozbiórka ma potrwać od dwóch do czterech miesięcy.
- "po zdemontowaniu budynku odbudujemy go, zachowując jego charakter w postaci mansardowego dachu i wspomnianej fasady. Obiekt będzie też nadbudowany, bo pozwala na to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Nie podjęliśmy jednak jeszcze decyzji co do ostatecznej wielkości budynku i jego funkcji – odpowiada Maciejewski."
- Wiadomo, że w nowym obiekcie nie znajdą się mieszkania, bo inwestycja byłaby nieopłacalna. Możliwe więc, że Hocan Estate zbuduje biurowiec bądź inny budynek usługowy.
-Inwestor na zaprojektowanie nowego obiektu daje sobie mniej więcej rok. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa rozpocznie się mniej więcej w połowie przyszłego roku i potrwa około dwóch lat.

Czyli nowy budynek w tym miejscu powinien zostać oddany w połowie 2022 roku.

Nawiązując do informacji na forum Skyscrapercity (https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=158096288&postcount=21328), powyższa firma jest również właścicielem Bielnika Kopischa i kamienicy przy ul. Roosvelta 9.

Wydarzenia i działania: 
22.03.2019

Zawaliła się część stropu i więźby dachowej od strony podwórka. 
 

21.05.2019

Podczas rozbiórki dokonano kontrolowanego zawalenia narożnika kamienicy. Według relacji "narożnika nie dało się rozebrać ręcznie i trzeba było go zrzucić"

 

Czegoś tu brakuje?

Jeżeli powyższy tekst zawiera błędy lub informacja jest niekompletna, powiadom nas o tym w komentarzach poniżej lub przez formularz kontaktowy.

Zdjęcia: