Kamienica Siemensa

Piotrkowska 96
Stan obiektu: 
Zaniedbany
Mapka - lokalizacja: 
Najbliższe: 
Opis i Historia: 

Tak zwana Kamienica Siemensa, powstała około 1915 roku. Okazała kamienica była siedzibą firmy „Siemens i Halske”. Była to jedna z kilku spółek, które po konsolidacji w 1966 roku utworzyły dzisiejszego potentata branży elektrycznej, niemiecką firmę Siemens.
Po II wojnie światowej mieściły się tu redakcje łódzkich gazet, m.in. Karuzela, Dziennik Łódzki i Express Ilustrowany. Na pierwszym piętrze znajdował się Klub Dziennikarza. Obecnie kamienica jest własnością prywatną.

Obecny stan budynku: 

Miasto przejęło kamienicę od syndyka firmy Polryn. W 2005 roku rozpisano przetarg na jej zakup, jednak w niejasnych okolicznościach nie doszło do sprzedaży, pomimo zgłoszenia się trzech kupców, z których jeden oferował nawet 10 mln zł za budynek. Sprzedaż doszła wreszcie do skutku w styczniu 2007 roku, kiedy za kwotę 16 mln zł kamienicę kupiła wrocławska spółka należąca do grupy Verity Development, właścicielem firmy był Irańczyk Ali Dadressan. 
W gmachu w ciągu trzech lat miały powstać luksusowe apartamenty i biura. Mamy rok 2016, czyli minęło dziewięć lat od sprzedaży i w kamienicy nie podjęto żadnych prac remontowych.
Zaglądając na stronę internetową Veriety Development możemy się dowiedzieć, że ma ona w Łodzi jeszcze inne nieruchomości: pustą działkę pod adresem Pomorska 33, okazałą kamienicę na ul. Traugutta 12, dawne magazyny Scheiblerowskie przy ul. Fabrycznej 12 oraz działkę na ul. Sarniej 3/5. Od lat żadne inwestycje na tych terenach nie zostały poczynione. Są one wystawione na sprzedaż ale czy znajdzie się kupiec, który będzie chciał zapłacić sumy jakie wiele lat temu wydał na te nieruchomości tajemniczy Irańczyk? Na razie nie widać chętnych...

Wydarzenia i działania: 
czerwiec 2018r.

W witrynie wisi kolejne ogłoszenie o nieruchomości na sprzedaż

Czegoś tu brakuje?

Jeżeli powyższy tekst zawiera błędy lub informacja jest niekompletna, powiadom nas o tym w komentarzach poniżej lub przez formularz kontaktowy.

Zdjęcia: