Dawny I Komisariat Policji

al. Kościuszki 19
Stan obiektu: 
Alarmujący
Właściciel: 
Mapka - lokalizacja: 
Najbliższe: 
Styl architektoniczny: 
Opis i Historia: 

Dawny dom handlowy Zofii Hirszbergowej.

Budynek handlowy wybudowano przed 1920 r. w stylu modernizmu posecesyjnego.

Z tyłu działki, od strony ul. Wólczańskiej 36 znajduje się willa poprzedniego właściciela posesji - Józefa Bayera, wybudowana około 1880 r.

Do 2014 r. mieścił się tu I Komisariat Policji. Został on przeniesiony z powodu złego stanu budynku.

 

Nieruchomość została pozyskana przez Gminę Łódź. Po renowacji w budynku frontowym mieścić się będzie Miejska Pracownia Urbanistyczna, a w zabytkowej willi Bayera siedziba Miejskiego Konserwatora Zabytków. Łodzi.

Wydarzenia i działania: 
9.07.2016

ok. 9 lipca ze względu na stan ogrodzenia willi Beyera od ul. Wólczańskiej Zarząd Lokali Miejskich zagrodził chodnik na całej długości ogrodzenia. 

W lipcu rozebrano fragmenty ogrodzenia ponad podstawą zastępując je siatką. 

20.02.2017

Z powodu zbyt wysokich kwot oczekiwanych przez oferentu podczas przetargu rozpisano nowy przetarg na remont i adaptację budynków. 

"W wielu miejscach zmniejszono zakres pierwotnie planowanych prac. Dla przykładu klimatyzacja, którą planowano zainstalować w niemal całym budynku, znajdzie się tylko tam, gdzie to konieczne, czyli w sali konferencyjnej i serwerowni."

6.03.2017

Otwarto oferty przetargowe, najtańszą ofertę złożyła firma Techbud Opole.

Czegoś tu brakuje?

Jeżeli powyższy tekst zawiera błędy lub informacja jest niekompletna, powiadom nas o tym w komentarzach poniżej lub przez formularz kontaktowy.

Zdjęcia: